AVE laser-centrum Olomouc

logo ASLMS

 

LASER FLORENCE

Florence 01

Florence 02

Florence 03

Florence 04

Odstranění akné SMOOTHBEAMem

Žijte bez akné!

Akné je způsobeno nadměrnou činností kožních žlázek, kterou spolehlivě zastaví laser Smoothbeam. Protože odstraňuje příčinu, je jeho efekt mimořádný a dlouhodobý.

Jak léčí laser akné?

Díky unikátní konstrukci je paprsek laseru Smoothbeam pohlcován přesně v hloubce       od 1 do 5 milimetrů. Právě tam jsou uloženy žlázky způsobující akné. Přesně dávkovaná energie způsobí omezení jejich činnosti. Krátce po prvním ošetření uvidíte, jak ubývá jednotlivých projevů akné. Zmizí nejméně na půl roku. 98 % z nich se neobjeví minimálně jeden rok. Většina zmizí navždy.

Jak probíhá léčba?

Lékař i pacient si vezmou ochranné brýle. Budete pociťovat doteky koncovky laseru. Vlastní výstřel laseru je kombinován s chladicím sprejem, který chrání kůži a snižuje bolestivost. Zákrok trvá 5-30 minut dle rozsahu onemocnění. Není nutná hospitalizace a pacient není s výjimkou opalování nijak omezen ve svém obvyklém programu.

Je to bolestivé?

Pacienti srovnávají jednotlivé výstřely se šlehnutím gumičky. Máte-li čas, doporučujeme nejméně jednu hodinu před výkonem nanést znecitlivující krém EMLA, pak bude po bolesti.

Jaká jsou rizika a vedlejší efekty?

Riziko je minimální. Typické začervenání ošetřených ploch vymizí v několika hodinách. Je třeba se vystříhat opalování několik týdnů před a po výkonu, aby nedošlo ke vzniku nežádoucích pigmentací, které i tak samy vymizí.

Jak se mám starat o kůži po zákroku?

Obvykle není žádná péče potřeba, snad s výjimkou opatrnosti před mechanickým poškozením kůže (např. škrábání). Poraďte se s naším lékařem, zda má smysl pokračovat v léčbě, kterou jste si akné doposud ošetřovali. Obvykle to není nutné.

Kolikrát musím léčbu opakovat?

I po prvním ošetření nastane značné zlepšení. Nejlepší garanci (98 %) poskytnou už pouhá 4 opakování po 3-5 týdnech.

Je léčba omezena věkem či složitostí akné?

Nikoli. Laser zasahuje mazové žlázky bez rozdílu. Optimální taktiku vhodnou pro Váš případ ale nejlépe stanoví lékař při vstupní konzultaci.

Mohu se zbavit i  jizviček?

Korektivní dermatologie řeší následky akné (jizvy) laserem, mechanickou dermabrazí, krystalizací, injekcemi látek natravujících vyvýšené projevy do jizev či vytnutím nejpostiženějšího místa.